Kořánek: Zubní laboratoř - Materiál - Silensor

Kořánek - dentální depo

Silensor

Chrápání

sil_dychani.gif (2786 bytes)Výzkumy ukazují, že asi 40% obyvatelstva průmyslových zemí chrápe. Muži přes 60 let chápou dokonce v 60 procentech. Chrápání vzniká většinou kvůli vibracím měkkých tkání. Během spánku povolí svalové napětí krku a hltanu. To způsobuje zúžení prostoru hltanu a potřebné množství vzduchu musí být nasáváno vyšší rychlostí. Tím vznikají hlučné vibrace měkkých tkání, jako např. měkkého patra nebo čípku.

Zástava dýchání během spánku (spánková apnoe)

Spánková apnoe (zástava dýchání během spánku na déle než 10 sekund) je onemocnění, které může způsobit nejen ospalost během dne, ale také vážné vaskulární onemocnění.

Závažnost onemocnění je posuzována indexem apnoe. Index do 5 bodů je považován za normální, 6-20 označuje střední, nad 20 bodů těžkou spánkovou apnoi. V případě, že si nejste jisti, index může být stanoven ve spánkové laboratoři.

Silensor

sil_ukazka.gif (7720 bytes)Silensor se skládá ze dvou průhledných dlah na horní a dolní čelist. Spodní čelist je vtahována dovnitř pomocí dvou pásků, které spojují obě dlahy. To umožní rozšíření prostoru hltanu. Tím se sníží rychlost vdechovaného vzduchu a následně i vibrace měkkých tkání.

Při použití Silensoru je možné čelistmi pohybovat. Nicméně pohyb dolní čelisti dolů a dozadu je omezen a proto je Silensor pohodlný a efektivní prostředek k prevenci chrápání.

Vhodnost/použitelnost Silensoru

Dá se očekávat, že při řešení problémů s chrápáním bude Silensor velmi úspěšný, protože ve většině případů je hluk chrápání způsoben sevřením dýchacích cest. Ani v případech, kdy je dýchání nosem nemožné nebo obtížné (např. kvůli polypům), není použití Silensoru vyloučeno, protože díky malým rozměrům nebrání dýchání ústy.

Účinnost zařízení zhoršuje těžká obezita a nadměrné užívání alkoholu.

Silensor nemůže být připevněn do bezzubých úst. Váš zubní lékař posoudí, zda zbývající zuby pro zařízení poskytují dostatečnou oporu.

Tipy pro použití Silensoru

Po prvním nasazení je často pociťován tlak v ústech, ale tyto pocity rychle odezní. Ráno po použití Silensoru se vám může zdát, že jsou čelisti navzájem posunuty. Tento stav je způsobem lymfatickými tekutinami, které se nahromadí v kloubu čelisti. Během několika minut se však vstřebají a nepříjemné pocity ze zcela ztratí.

Silensor Soft

Při špatné opoře v ústech nebo velkých mezerách mezi zuby by měl být použit Silensor z relativně pevného materiálu. Zpravidla je používán jinak velmi komfortní poloměkký Silensor Soft.

Silensor
sil_sil.jpg (3512 bytes)

Silensor Soft
sil_silsoft.jpg (3445 bytes)

telefon 382521345
mobil 777635190
koranek@koranek.cz